Spotkanie FSV Mainz 05 vs Union Berlin, wynik końcowy 1-1

W ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy FSV Mainz 05 a Union Berlin na MEWA ARENA padł remis 1-1. Mecz rozegrany został 5 dni temu, 7 lutego o godzinie 17:30 w ramach 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. Obie drużyny zdołały zdobyć bramki jeszcze przed przerwą, jednak ostatecznie nie zdołały wygrać, dzieląc się punktami na koniec rywalizacji.

Mecz pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 a Union Berlin zakończony remisem 1-1

Dnia 7 lutego 2024 roku na stadionie MEWA ARENA odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami FSV Mainz 05 i Union Berlin w ramach 18. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym tego starcia był Martin Petersen z Niemiec.

Początek meczu był bardzo dynamiczny, a kibice na trybunach od samego początku dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę. Już w 3. minucie meczu to goście wyszli na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez R. Gosensa, który wykorzystał świetne podanie J. Haberera.

Gospodarze nie zamierzali jednak pozostawać dłużej w tyle i wyrównali wynik tuż przed przerwą. J. Burkardt zapisał się na listę strzelców, asystując przy bramce dla N. Amiriego w 45. minucie.

Po zmianie stron obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, co skutkowało wzmożoną walką w środku boiska. W drugiej połowie padło wiele fauli, co zaowocowało żółtymi kartkami dla zawodników obu drużyn.

Zawodnicy Gospodarzy, Ludovic Ajorque oraz Dominik Kohr, otrzymali żółte kartki odpowiednio w 15. i 90. minucie. Z kolei w ekipie Gości kartoniki obejrzeli Kevin Vogt (53'), Diogo Leite (79'), Janik Haberer (84') oraz Danilho Doekhi (89').

Mimo wzmożonej walki żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku, który pozostał niezmienny do końcowego gwizdka sędziego. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, który sprawił, że obie ekipy wyjechały z boiska z jednym punktem na swoim koncie.

Następnie mecze dla FSV Mainz 05 to starcia z zespołami FC Augsburg, Bayer Leverkusen oraz Borussia Monchengladbach. Z kolei Union Berlin zmierzy się z 1899 Hoffenheim, FC Heidenheim oraz Borussia Dortmund.